RS Servis

Diagnostik

Diagnostik

Diagnostik, kelime anlamı olarak arızanın tespiti manasına gelmektedir. Bu işlem özel cihazlarla aracın OBD soketi üzerinden elektronik kontrol ünitesine bağlanılarak gerçekleştirilmektedir.

Tüm araç üreticileri için arıza tespit cihazı ile okunan hata kodları standardize edilmiştir. Böylece birçok hata kodunun anlamı tüm araçlarda aynı parçanın arızasını işaret etmektedir. Yine birçok gösterge ikaz lambası da tüm marka araçlar için standardize edilmiş ve aynı anlama gelmektedir.

Özellikle bilgisayar teknolojilerinin, elektronik sistemlerin ve yazılımların gelişmesi sayesinde günümüz modern otomobillerde neredeyse arızası çözülemeyen herhangi bir araç yok denilebilir. Aracınızda özellikle elektronik kaynaklı bir problem olduğunda gösterge panelinde ikaz lambaları yanıp sönmeye başlar. Bu sayede sürücülere uyarı gönderilerek araçta oluşabilecek daha büyük problemlerin önüne geçilmiş olur. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında en kısa sürede uzman kişilerce araca müdahale de bulunulması sağlanmalıdır.

Mekanik Bakım ve Onarım Hizmetleri

RS Servis Bayisi Olmak İster misiniz?

Oto servis alanında hizmet veriyorsanız ve faaliyetlerinizi müşterilerinize RS Servis markası altında sunmak isterseniz, RS Servis Bayisi olmak üzere web sitemiz üzerinden bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.