Klima

Klima

Araç kliması, yaz aylarında serinlememize kış aylarında ise araç içerisinde iç ve dış ortam sıcaklık farkından dolayı özellikle camlarda oluşan buğuyu gidermemize yardımcı olan sistemlerdir. Günümüzde neredeyse araçların her paketinde ve modelinde klima standart olarak kullanılmaktadır. Klima sisteminde araç içindeki havayı temizlemek için polen filtresi kullanılır. Alerjik hastalığı olan sürücüler için özellikle aktif karbon filtresi kullanımı sağlıklı bir ortam sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Klima sisteminin kontrolleri genel olarak performans testi, kaçak testi ve filtre temizlik kontrolüdür. Klima sistemine sahip araçlar yılda en az bir kez mutlaka kontrol ettirilmelidir. Çünkü sistem her yıl yaklaşık olarak soğutma maddesinin %10’unu kaybedebilmektedir.

Klima sistemlerinde oluşan kokuların en büyük nedeni bakteri ve mantarlardır. Bu durum özellikle alerjik hastalığı olan kişilerde ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Olumsuz bu durum ile ilgili en iyi çözüm minimum yılda iki kez dezenfeksiyon işleminin yapılması ve polen filtresinin değiştirilmesi olacaktır.

Mekanik Bakım ve Onarım Hizmetleri

RS Servis Bayisi Olmak İster misiniz?

Oto servis alanında hizmet veriyorsanız ve faaliyetlerinizi müşterilerinize RS Servis markası altında sunmak isterseniz, RS Servis Bayisi olmak üzere web sitemiz üzerinden bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.