Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Periyodik bakım, motorlu araçların üreticisi tarafından belirlenen aralıklarla kontrol, ayar ve gereken parçaların değişim işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Belirtilen bu işlemler aracın üreticisine göre değişkenlik göstermekle birlikte 10000-20000 km/yıl aralığında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem aracınızın performansı ve kullanım ömrü açısından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca bir yıl içerisinde üreticinin belirlediği bakım aralığı kilometresini doldurmayan araçlar yine periyodik bakım işlemine tabi tutulmalıdır.

Periyodik bakım, sadece motor yağı ve filtrelerin değişimi değil aracınızda yürüyen aksam ile birlikte üretici talimatlarına göre diyagnostik, fren, süspansiyon, lastik, kayış, akü, buji, aydınlatma, egzoz gibi birçok parçanın detaylı kontrolünün yapıldığı bir işlemdir. Yapılan bu kontroller sayesinde oluşabilecek arızaların önüne geçilebileceği gibi, aracınızla daha keyifli ve güvenli bir sürüşe de katkı sağlayacaktır.

Mekanik Bakım ve Onarım Hizmetleri

RS Servis Bayisi Olmak İster misiniz?

Oto servis alanında hizmet veriyorsanız ve faaliyetlerinizi müşterilerinize RS Servis markası altında sunmak isterseniz, RS Servis Bayisi olmak üzere web sitemiz üzerinden bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.