Amortisör

Amortisör

Amortisörler aracınızdaki temel güvenlik elemanlarından biridir. Bu nedenle frenler ve lastiklerle birlikte aracın temel güvenlik üçgenini oluşturmaktadır. Tekerleği zemine temas ettirerek konfora katkıda bulunur. Ayrıca aracınıza daha iyi yol tutuşu ve daha iyi frenleme sağlayarak sürüş güvenliğinize katkıda bulunur.

Kendi güvenliğiniz ve aynı zamanda diğer sürücülerin güvenliği de amortisörlerinizin iyi durumuna bağlıdır. Amortisörler özelliklerini genellikle kademeli olarak yitirirler. Bu durum genellikle sürüş konforunuzu fark etmeden yavaş yavaş değiştirdiğinden bu verimlilik kaybını fark edemeyebilirsiniz.

Özelliğini yitirmiş kötü durumdaki amortisörler aracın mekanik elemanlarının aşınmasını hızlandırır. Bu nedenle helezon yayları, direksiyon bileşenleri, bağlantı parçaları, diferansiyel ve lastik gibi parçaların ömürlerinin kısalmasına sebebiyet verecektir. Ayrıca sürüş halinde yol tutuşuna, fren mesafesi uzamasına ve sürücü yorgunluğuna neden olacağından sürüş güvenliğini de ciddi anlamda tehlikeye sokacaktır.

Bu nedenle aracınızın amortisörlerinin 80.000 km'de bir değiştirilmesi ve her durumda 20.000 km'de bir kontrol edilmeleri gerekmektedir.

Mekanik Bakım ve Onarım Hizmetleri

RS Servis Bayisi Olmak İster misiniz?

Oto servis alanında hizmet veriyorsanız ve faaliyetlerinizi müşterilerinize RS Servis markası altında sunmak isterseniz, RS Servis Bayisi olmak üzere web sitemiz üzerinden bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.