Debriyaj

Debriyaj

Debriyajlar çalışma sırasında sürekli aşınma ve yıpranmaya maruz kalırlar. Aracınızın en temel parçalarından biri olan debriyaj, yanlış kullanımı halinde araç sisteminin tamamını etkileyecek büyük çaplı sorunlara neden olabilir.

Debriyaj setinin kilometre olarak maksimum ya da minimum kullanım süresi bulunmamaktadır. Kullanıma bağlı değişkenlik gösterdiği için 1000 km’de de değişebilir, 200000 km’de de değişebilir. Kısacası debriyaj gibi sürtünerek çalışan parçaların ne zaman değişeceği doğrudan sürücünün kullanımı ile alakalıdır.

Özellikle daha sorunsuz ve sessiz bir vites değişikliği için debriyaj kontrollerinin düzenli olarak yapılması şarttır. Debriyaj sistemi zaman içinde yıpranan bir sistemdir. Özellikle balata çeşitli aşınmalara maruz kaldığından kavrama gücünü yitirebilir.

Bu nedenle ortaya çıkabilecek kötü sonuçların önüne geçebilmek için her periyodik bakımda kontrol edilmeleri gerekmektedir.

Mekanik Bakım ve Onarım Hizmetleri

RS Servis Bayisi Olmak İster misiniz?

Oto servis alanında hizmet veriyorsanız ve faaliyetlerinizi müşterilerinize RS Servis markası altında sunmak isterseniz, RS Servis Bayisi olmak üzere web sitemiz üzerinden bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.